איך עושה משפחה?
הפודקאסט

איך עושה משפחה? פרק 1
משפחה של פעם ומשפחה של היום. 

מה ההבדל בין המשפחה של פעם לבין המשפחה של היום? (יש בכלל הבדל?)
איך מגדלים ילדים ובונים קשר זוגי במציאות שהשתנתה כל כך?
מוזמנים ללחוץ PLAY ולהאזין לפרק היכן שלא תהיו… תוכן טוב והנאה מובטחים לכם.
תהנו :)
5/5

איך עושה משפחה? פרק 2
מסיכות בחיים שלנו ושל הילדים שלנו 

מסיכות בפורים זה כיף, אבל מה עושים כשהמסכה נדבקת עליך? פרק מיוחד על המסיכות שעטינו על עצמנו בגיל הילדות, איך הן משרתות או מפריעות לנו היום ואיך מסירים אותן? פרק חשוב בהשראת פורים שמלמד אותנו שלמסיכות יש תפקיד חשוב לא רק בפורים אלא לאורך כל השנה. תהנו :)
5/5

איך עושה משפחה? פרק 3
על סוד האושר  

אמרו לנו שכשנתחתן/נלד ילדים/נביא עוד ילד/ נעשה קריירה/ נבנה בית/ …(השלימו בעצמכם) … שכשיהיה לנו את כל אלה נהיה מאושרים.  ואיכשהו קרו כל אלה או חלק מהם ואנחנו עדיין מחפשים את הדבר הזה שייתן לנו להרגיש שאנחנו אנשים מאושרים עם משפחה מאושרת. וכמה שאנחנו מתאמצים איכשהו זה עדיין מרגיש חסר.   איך אנחנו, הדור שלא חסר לו כלום, עדיין לא מצאנו את האושר? מה אנחנו מפספסים? מה גורם יותר אושר, חוויות או קניות? ומה "הסוד" האמיתי בלגדל משפחה מאושרת?

תהנו :)
5/5

איך עושה משפחה? פרק 4
מעבדות לחירות - הגירסא המשפחתית  

מסע ההורות כמוהו כהליכה במדבר 40 שנים. כל הורה יודע שבמסע הזה אין תמיד רגעי תהילה גדולים, אך הפירות בו יבואו בזמן ובמקום הנכון אם רק נסכים ללכת את הדרך כולה.   וגם, על מהות חינוך הילדים "והגדת לבנך ובתך" הגירסא המודרנית.  תוכנית חגיגית במיוחד לכבוד חג הפסח!  

 

תהנו :)

5/5

איך עושה משפחה? פרק 5
להיות משפחה ישראלית  

 
לגדול בארץ הזו שלנו, לאהוב אותה, לנהל איתה מערכת יחסים, לגדל בה ילדים, לבנות בה משפחה שלא יכולה להיווצר בשום מקום בעולם, רק בישראל.  איך אנחנו עושים את זה? מה מייחד משפחה ישראלית מכל משפחה אחרת בעולם? ולמה, אין לנו שום מקום אחר שבו הילדים שלנו יכולים לגדול טוב יותר?   פרק חדש וחגיגי (וגם מצחיק!!!) מלא באהבת ישראל והישראלים שחיים בה, אלו שבונים משפחות ומגדלים את הדור הבא.
 

תהנו :)

5/5

איך עושה משפחה? פרק 6
נפלאות הכעס  

 

כעס. מי לא מכיר כעס? הרגש המרתק, המסעיר והמחריב הזה (לעיתים). למה הוא בכלל מופיע? איך חיים איתו בשלום? איך לא נותנים לכעס להרוס לנו את המשפחה? איך מורידים את הלהבות שלו? איך נכון להגיב מול אחרים שכועסים? מול הילדים שלנו? איך אפשר לעזור לעצמנו? ומתי אולי דווקא כדאי לכעוס…

לרגל צאתו לאור של "נפלאות הכעס", ספרו השישי של משה שרון שותפי לפודקאסט הקלטנו פרק מיוחד על הרגש הזה שכולנו מכירים. תהנו :)

5/5

איך עושה משפחה? פרק 7
למה ספרים כל כך חשובים לאנשים ולילדים  

 האם ידעתם שבמדינת ישראל יוצאים הכי הרבה ספרים בעולם ביחס לאוכלוסייה?   ספרים עוזרים לנו לברוא טוב יותר את סיפור החיים שלנו, את הסיפור המשפחתי שלנו. לכל ספר יש צידה לדרך שהוא נותן לנו, הם מחברים ומשמחים לבב אנוש ואנחנו בחרנו להקדיש פרק שלם לספרים שאנחנו אוהבים ושחשבנו שגם אתם והמשפחה שלכם תוכלו להפיק מהם עולם ומלואו.    פרק שכולו אהבה למילה הכתובה ולתרומה שלה לחיים שלנו וליחסים שלנו כמשפחה.  בפרק תמצאו המלצות שוות המיוחד שהם חובת קריאה בכל בית! (פלוס חותמת איכות שלנו!)     

תהנו :)

5/5

איך עושה משפחה? פרק 8
הכל אני יכול בחופש הגדול  

 יולי- אוגוסט מגיעים כל שנה, בול בזמן. לא מאכזבים. גם אם לא נודה בזה, אנחנו שמחים שלילדים שלנו יש חופש, אפילו מקנאים בהם קצת, וואלה מגיע להם קצת לנוח מהשנה הזו. רק מה? בזמן שהם חופשיים, נטולי לו"ז ומלאי פעילויות קיץ מהנות אנחנו עובדים כרגיל. השגרה המשפחתית והאישית צריכה להמשיך להתנהל בזמן שרמת ההוצאות עולה ואיתה העומס שלנו ההורים. תחברו את כל זה עם החום, הלחות, הפעילויות, ההסעות, הקייטנות והחופשה המשפחתית שרוצים לצאת אליה וקיבלתם פוטנציאל ליופי של סטרס משפחתי.

מה יעזור לנו להפוך את הקיץ עם הילדים למהנה לכל המשפחה, הורים וילדים יחד?

תהנו :)

5/5

איך עושה משפחה? פרק 9
מה חיובי ברגשות שליליים?  

 היומיום שלנו מלא במסרים חיוביים – תהיו מאושרים, תהיו שמחים, תהיו אופטימיים…יצליח לכם, חייב להצליח. השמחה בידיכם.  ובכן, זה נכון, חלקית, כי בידינו לא רק החלק החיובי המואר והשמח של הרגשות האנושיים אלא גם הצד השני שלהם – עצב, צער, פחד, תסכול וכאב…גם הם חלק מחיינו האנושיים כאן בעולם.  הרבה יותר קל לנו כשאנחנו מרגישים רגשות חיוביים אבל האדם השלם והמאושר באמת הוא זה שיודע לחוות גם את הרגעים הפחות שמחים שלו, אלו הכואבים והמתסכלים, זה שיודע שהם לגמרי חלק מהחיים והוא מקבל אותם וחווה (גם) אותם באהבה.   ואיך זה קשור למשפחה? אוהוו… משפחה היא הבית הראשון בוא אנחנו לומדים (או לא) לבטא רגשות ולבנות את האדם שאנחנו. פעם אנחנו נבנינו, היום אנחנו עוזרים לילדים שלנו להיבנות.  תוכנית מיוחדת שכל כולה על המקום החשוב כל כך שיש לרגשות שליליים בהגשמת פוטנציאל האושר הפרטי והמשפחתי שלנו.
 

תהנו :)

5/5

איך עושה משפחה? פרק 10
 אי זוגי בים המשפחתי

 זוגיות היא הבסיס לכל. היא היסודות, בלעדיה אין כלום, היא מפעל החיים הראשון, היא המודל להכל. כשטוב לנו עם עצמנו ובזוגיות שלנו אז טוב לנו גם במשפחה שיצרנו.
אנחנו יוצרים כל יום את מפעל החיים הזה וזה צריך להיות מעניינו של כל אחד מבני הזוג לעשות כמיטב יכולתו שלאחר יהיה טוב, שיצמח, שיתפתח, שיהיה לו טוב במשפחה שלנו ובזוגיות שלנו – אם כל אחד ישים בראש מעייניו את אושרו של השני ואת האושר המשותף כולם ירוויחו (כי יהיה לנו נעים שאנחנו יודעים שיש מי שאכפת לו מאיתנו תמיד והצד השני יודע שאכפת לנו ממנו, תמיד! יש יותר טוב מזה?) .
זוגיות היא עבודה , אבל היא העבודה המשתלמת ביותר אם מתמידים בה .
עוד לא ראיתי משפחה או ילדים שהפסידו מזוגיות טובה של ההורים – יש בזה רק רווחים. מוזמנים להאזין לפרק שכל כולו דרכם טובות לבנות זוגיות טובה.
 

תהנו :)

5/5

איך עושה משפחה? פרק 11
 על לימודים , בית ספר ומצויינות יתר

 ב- 1.9 כל שנה הילדים שלנו חוזרים ללימודים בבית הספר.
הם מתרגשים וגם אנחנו, הם חוששים ואנחנו איתם, הם מקווים שהשנה תהיה אחרת, טובה יותר, ואנחנו מחזיקים אצבעות יחד איתם!
ועולות גם שאלות: *האם הילדים שלנו הם חלק ממערכת חינוך או מערכת השכלה?* *מה ההבדל בין גישה של השגיות לגישה של מצויינות?* ומה עדיף? האם כל האחריות להצלחת הילדים היא על כתפי בית הספר או שגם לנו ההורים יש תפקיד חשוב בתהליך?
ואיך, *איך מיישמים "חנוך לנער/ה על פי דרכו (או דרכה)" בבית כך שישפיע גם כשהילד נמצא מחוצה לו?*
אז אנחנו שאלנו וגם ענינו, ותיבלנו בכלים פרקטיים וחכמים ליישום בכל בית ואיחולים מהלב לשנה ממש מעולה לכל הורה ולכל ילד וילדה.
הקלטנו עבורכם *תוכנית סופר חשובה על מערכת היחסים שלנו ושל הילדים שלנו עם המקום שבו הילדים נמצאים הכי הרבה שעות משעות היום כמעט כל השנה – בית הספר שלהם ומערכת החינוך שהם חלק ממנה.*
תהנו :)
5/5

איך עושה משפחה? פרק 12
שנה טובה כל השנה

 ראש השנה הוא חג הקואצ'ינג היהודי, לכן החלטנו לשוחח על השאלה – איך גורמים לכך ש"יפה ושונה תהא השנה אשר מתחילה לה היום" גם ברמה האישית וגם ברמה המשפחתית…. שנה טובה! 
 

תהנו :)

5/5

איך עושה משפחה? פרק 13
תגיד סליחה!

לא ייאמן כמה אנשים תקועים מסתובבים בינינו.  הם מגיעים לקליניקה כועסים. חמושים במיטב הטיעונים למה הם צודקים ולמה הם בסדר ולמה ולמה ולמה על פי רוב על אדם קרוב ויקר, כזה שהם אוהבים או אהבו והתאכזבו, ומה עושים עכשיו, איך עוברים הלאה, וכמה קשה לחיות בלופים, והחיים האלה קשים קשים,  והכל תקוע, גם בעבודה ובזוגיות ושום דבר לא מצליח… ומונחת לה על קצה השולחן גלולה שיכולה לעזור להם להבריא ולהתרפא ואנחנו מציעים להם לבלוע אותה והם מסרבים. הם מעדיפים לקחת כל גלולה אחרת, מאקמול ועד ציפרלקס, רק לא לקחת אותה.  והיא ממש בחינם, לא עולה אפילו עשר אגורות, לא צריך מרשם רופא, ובתקופה הזו, מחלקים אותה חופשי ברחובות. נכון, אנשים שנוטלים אותה על בסיס יומי נהיים קצת פראיירים בעיני אחרים ויש לה לא מעט תופעות לוואי כמו צחוק בלתי נשלט וכדומה – אבל הי, היא מרפאה באמת! זה הוכח מחקרית! הסליחה. אז נכון, לפעמים קשה, האגו לא נותן, השכל לא מאפשר, הלב חסום, ולפעמים לא מגיע לאדם השני שנסלח לו – אבל לנו, מגיע? מגיע לנו להיות בצד הסולח, המחול, המשוחרר, החופשי מכבלי הצדק?
 

תהנו :)

5/5

איך עושה משפחה? פרק 14
יחסים בין אחים

אחים הם שותפים גדולים למסע החיים, אולי ה- שותפים שיכולים להיות לאדם.
זו מערכת יחסים שיש בה עומק ומסירות גדולה ונאמנות – אחים שומרים על האחים שלהם, מביעים בהם עניין, לומדים מהם, מגוננים אחד על השני, ולצד זאת זו מערכת יחסים שיש בה גם מורכבות גדולה, ותחרות וקנאה, אחים בונים את האישיות שלהם מתוקף המורכבות של היחסים ביניהם. וזה הדבר הכל כך מיוחד ביחסים האלו.
כל מה שילד יעשה מול האחים שלו הוא ידע לעשות טוב יותר או פחות בחיים עצמם ואנחנו ההורים חייבים לאפשר להם להתחבר, לתקשר, גם במריבות. ככה לומדים.
התפקיד שלנו כהורים הוא חשוב: לעזור לאחים לבנות קשר וגשר וגם לתת למריבות להתקיים מתוך הבנה שזה חלק מהדרך לבנות יחסים.
אז בשביל כל אלו ועוד מלא טוב הכנו לכם פרק חדש ומרתק בפודקאסט שלנו על יחסים בין אחים מלא בכל טוב

תהנו :)

5/5

איך עושה משפחה? פרק 15
קונפליקטים במשפחה

קונפליקטים במשפחה. מעין עניין כזה שלא מדברים עליו…
"אנחנו? אצלנו לא רבים… מקסימום מתווכחים"
,אנחנו עובדים עכשיו על להיות בית בלי צעקות, מנסים ליצור חזית אחידה וליצור אווירה נעימה שאין בה קונפליקטים"
ספויילר: לא יקרה! (לפעמים תתעצבנו, לא תבינו את הצד השני, תכעסו, לפעמים מאד, ואז תלמדו איך לנהל את זה…הכל טוב! אלו החיים).
העולם שלנו בנוי מהפכים. למה? ככה! זו החוקיות. הרעיון הוא לא למחוק את השונות אלא ללמוד לנוע קדימה איתה, ולחבק אותה, לא כמו "לחבק עצים" ,אלא בקטע אמיתי של להבין שהיא בעצם מיטיבה לנו.
החוקיות של העולם הכי בעדנו, ושונות וקונפליקטים (בכלל) וגם במשפחה…זה טוב לנו. הקושי שבזה בא לתת לנו משהו והרצון להעלים קונפליקטים הוא שורש הבעיה.
רוצים להבין עוד? ולדעת גם מה עושים?
הכנו לכם פרק מ ע ו ל ה !
תהנו :)
5/5