סדנאות הורים

סדנאות הורים עם עדי הרפז

הכל על סדנאות הורים: מהי סדנת הורים בגישה האדלריאנית? איך מתנהלת סדנת הורים? מהם יתרונות סדנת הורים? מה לומדים בסדנת הורים? ואיך מתחילים? כל השאלות והתשובות!

סדנת הורים – כך תשיגו הורות מוצלחת!

מטרת סדנת הורים היא ללמוד בצורה חוויתית את עקרונות ההורות (לפי גישת אדלר) ולקבל כלים מעשיים ליישום הידע (כלומר איך עושים את זה תכל'ס, בבית!) תוך כדי שיתוף ודיון עם ההורים האחרים המשתתפים בסדנה. 

הלימוד בסדנה הוא באווירה מהנה נעימה, והוא מקל על הורים שמגלים שיש עוד הורים שמתמודדים עם קשיים דומים עם ילדיהם, וגם חושף אותם לטיפים ופתרונות נוספים שהם עצמם לא חשבו עליהם. 

האם מתאימה לכם סדנת הורים?

בין אם אתם מרגישים שאתם זקוקים להדרכה כדי להתמודד עם קשיים ספציפיים עם ילדיכם ובין אם אתם רוצים לקבל את כל הידע והכלים המעשיים ליצירת הורות מהנה ומוצלחת – סדנת הורים היא בשבילכם!  

איך מתנהלות סדנאות הורים?

סדנאות הורים מתקיימות אחת לשבוע במפגש של כשעתיים (10-20 מפגשים, תלוי בסוג הקבוצה), ומשתתפים בהן עד 12 זוגות הורים לילדים לפי גיל (2 סוגי סדנאות: גיל הרך – עד גיל 10, וגיל ההתבגרות). השתתפות בסדנת הורים היא כשלעצמה חוויה מהנה, באווירה חברית ועם הרבה הומור. 

מהלך המפגשים:

חלק ראשון: "קדירה": בחלק הזה ההורים משתפים בסיטואציות שחוו עם הילדים בשבוע החולף ומבקשים ייעוץ מהמנחה. בשלב הזה גם ההורים האחרים משתפים בפתרונות שעבדו להם באותן סיטואציות.  .

חלק שני: לימוד: בחלק זה לומדים עקרון  מסוים ונותנים כלים מעשיים ליישום שלו בבית (לדוגמא: 'איך מציבים גבולות?', 'מדוע עונשים אינם אפקטיביים', התנהגויות מפריעות – למה הילדים עושים את זה ואיך להגיב?' וכו') 

 בין המפגשים בסדנה, ההורים מתרגלים את מה שלמדו בבית עם הילדים. 

יתרונות סדנת הורים:

  • עלות אטרקטיבית (בהשוואה להדרכת הורים אישית)
  • הנאה מהמפגש החברתי עם ההורים האחרים והחוויה המשותפת
  • חשיפה למצבים שהורים אחרים מתארים בסדנה והלמידה מההדרכה הניתנת לכל ההורים בסדנה.
  • ההיעזרות בטיפים שההורים האחרים חולקים והלמידה מהדיונים המשותפים.
  • קבלת מענה ברור לשאלות אישיות שאתם מעלים תוך כדי הסדנה.  
  • קבלת הידע והכלים המעשיים להורות מהנה, מוצלחת ובריאה

עדיין יש לכם ספקות לגבי השתתפות בסדנת הורים?

אלו כמה מההצהרות שאני שומעת מהורים שמדברים איתם על סדנת הורים:

"סדנאות הורים זה בטח משעמם וגם ולמי בכלל יש זמן לזה?"
"מה אני אלך עכשיו לסדנת תמיכה ואחלוק עם אחרים את הבעיות שלי?"
"הילדים שלי יש נולדו עם אופי מסוים, איך בדיוק סדנת הורים תעזור לי???"

וזה מה שאמרו לי ההורים שהשתתפו בסדנאות הורים שהעברתי:

"כבר מהמפגשים הראשונים בסדנה קיבלנו כלים מעשיים שיישמנו בבית והתחלנו לראות שינוי לטובה"
"היה לנו כ"כ כיף שחיכינו כל שבוע לפגוש את כולם בסדנת ההורים"
"היה נעים לגלות שיש עוד הורים בסדנת ההורים שמשתפים במה שעובר עליהם ויש להם את אותן בעיות"

מנסיוני בסדנאות הורים (ואתם מוזמנים ללמוד עוד עלי), זו חוויה שהיא גם מהנה, גם מלמדת וגם מעשירה ואני לא מכירה זוגות שהצטערו על כך שהלכו לסדנת הורים .

מה לומדים בסדנת הורים?

בסדנת הורים אתם מקבלים את כל הכלים והידע להורות ובריאה, יעילה ומהנה:

  • "התנהגויות מפריעות": איך להגיב במצבים בהם הילדים מתנהגים בצורה שמפריעה לנו או להתנהלות בבית או מפריעה לילד עצמו, כך שהן לא יהפכו להתנהגות קבועה של הילדים, ואיך צריכים להתנהג כדי להפסיק את ההתנהגויות השליליות שכבר הפכו לקבועות. (לדוגמא ילד שצועק כל הזמן, שלא רוצה לאכול, שמתפרע במקלחת, שחי בבלגן וכו')
  • "הישג התפתחותי": איך להבין את ההתנהגויות ה"שליליות" הנובעות מההתפתחות הילדים (לדוגמא כשהפעוט פתאום אומר 'לא' על כל דבר, כשהילדה הופכת תלותית, כשהילד פתאום מתחיל לקלל, או לפחד וכו') ואיך להגיב כדי להפסיק את ההתנהגות הזו תוך כדי הבנת הצרכים הפסיכולוגים, הרגשיים והחברתיים של הילדים. 
  • "תחנות צפויות": איך צריך להתכונן מראש ל'תחנות' שצפויות בחיים של הילדים: גמילה ממוצץ/חיתול/בקבוק, פרידות, התווספות אחים חדשים, מעבר לכיתה א', מעבר לחטיבת ביניים, חבר רציני ראשון וכו'.
  • "הכנה לחיים": קבלת כל הידע והכלים המעשיים כדי למלא את התפקיד ההורי שלנו: לגדל ילדים שיתבגרו ויהיו מוכנים לצאת לחיים: ילדים שהם בעלי בטחון עצמי, אחראיים, עצמאיים,  אכפתיים, אופטימיים וחיוביים. כל זה עם דגש על פיתוח תקשורת פתוחה ומכבדת ביניכם ובין ילדכם, ואף חופש בתוך גבולות, עידוד, וכו'.

אז איך מתחילים?

התקשרו אלי 050-7563403 או השאירו את הפרטים שלכם ונצא לדרך המשותפת. שיהיה בהצלחה!

קצת עלי

היי לכם, איזה כיף שבאתם, נעים הכיר!

שמי עדי הרפז. ב-12 השנים האחרונות אני מרצה להורים, מדריכה הורים,
כותבת ומתראיינת תחת כל עץ רענן על ילדים, הורים ומשפחה,
ואפילו יועצת לסטארטאפים בתחומי ההורות והחינוך.

הכל כדי להיות ”שגרירה של ילדים“ בעולמם של המבוגרים. למדתי הדרכת הורים במכון אדלר, ואני בעלת תואר שני M.A בייעוץ משפחתי. אבל המורים הכי טובים שלי הם אלפי ההורים וכל הילדים שפגשתי עד היום– ובמיוחד שלושת הילדים הפרטיים שלי.