ייעוץ הורים

ייעוץ הורים עם עדי הרפז

הכל על ייעוץ להורים: איך מתנהל ייעוץ הורים? מי צריך ייעוץ הורים?    
כמה מהר רואים את השינוי? מה העקרונות שלי בייעוץ הורים? ואיך מתחילים? 
כל השאלות והתשובות!

ייעוץ הורים – ליווי אישי בדרך להשגת מטרותיכם כהורים!

ייעוץ הורים מאפשר לכם לקבל ליווי והנחייה צמודים ואישיים בדרך לפתרון הקשיים שאתם חווים כהורים מול ילדיכם. ייעוץ הורים הופך אתכם ממי שמתנהלים בעיקר ע"י תגובות להתנהגויות של ילדיכם, להורים שמתנהלים מתוך ידע והבנה של ילדיכם ומתוך תכנון של אילו יחסים הייתם רוצים שיהיו לכם איתם. 

איך מתנהל יעוץ הורים?

יעוץ להורים כולל מספר פגישות אישיות באחת הקליניקות שלי, אליהן יכול להגיע אחד ההורים או שניהם יחד. אין מינימום הכרחי של פגישות והכל תלוי במידת ההתקדמות בתהליך והצורך שלכם:

 • לאחר שיחת טלפון להיכרות, נקיים פגישה ראשונה בה תשתפו בקשיים שאתם חווים עם הילדים, ותתארו את התמונה האידיאלית שאתם שואפים להגיע אליה. אני מצדי אתאר לכם את תהליך ייעוץ ההורים כדי להגיע למטרותיכם ואסביר את עקרונות הפתרון. יחד נגדיר מטרות ברורות לתהליך ונצא לדרך!
 • ננהל פגישות ייעוץ הורים כאשר בכל פגישה תקבלו הן ידע כללי שישמש אתכם בחינוך הילדים, והן כלים פרקטיים להתמודד עם הקשיים הספציפיים שאתם חווים מולם (כלומר ת'כלס מה צריך לעשות מחר בבוקר מול הילדים).
 • במידת הצורך, חלק מתהליך ייעוץ הורים יכלול גם צפייה בביתכם, כדי ללמוד על האינטראקציה בבית ביניכם לילדים וביניכם בני הזוג.

כמה מהר תראו שינוי ותוצאות בייעוץ הורים? כשאתם מיישמים את הכלים שאתם מקבלים במהלך ייעוץ הורים, ואתם מחויבים לתהליך, עקביים ונחושים – ילדיכם יגיבו בהתאם והשיפור יהיה מהיר וברור.

 

האם אתם צריכים יעוץ הורים?

מומלץ לכם לפנות לייעוץ הורים אישי אם אתם:

 • מתמודדים עם בעיות התנהגותיות מסוימות של הילד שניסיתם לפתור בדרכים שונות ושום דבר לא עובד 
 • מוצאים עצמכם במאבקים תמידיים מול הילדים ורוצים לשים לזה סוף.
 • רוצים לשפר את האווירה ביחסיכם מול הילדים ובבית בכלל
 • ישנם חילוקי דעות ביניכם בני הזוג לגבי חינוך הילדים, ומרגישים שאתם צריכים ייעוץ הורים והנחיה..
 • רוצים להכין עצמכם לשינויים שהילד עתיד לעבור (גמילה, התחלת לכיתה א', מעבר דירה וכו')
   

לפעמים אתם מרגישים ששום דבר לא יעזור. שלילדים שלכם פשוט יש 'אופי כזה', שהם עקשנים וכלום לא יעבוד איתם, שמישהו שלא פגש את הילד שלכם לא יוכל להבין. 

אני יכולה להבטיח לכם את הדבר הבא: למרות כל מה שאתם אולי חושבים, ההתנהגות של הילד היא שפה – וברגע שנבין במהלך ייעוץ הורים מה הוא מנסה להגיד לנו דרך ההתנהגות שלו – יהיה לנו קל יותר להגיב בצורה נכונה ולעזור לילד שלנו לשנות את התנהגותו. וכך יהיה לילדים שלכם טוב יותר – וגם לכם.

העקרונות שלי בייעוץ הורים

 • ייעוץ הורים בגובה העיניים ובאווירה טובה ומהנה שמתחברת אליכם  ולמה שאתם צריכים. אני לא מאמינה בייעוץ הורים קר ומרוחק, אני אתכם,  אני הורה בדיוק כמוכם, מכירה את מה שאתם עוברים ומבינה את הקשיים שלכם בהתנהלות מול הילדים. ואחרי שפגשתי הרבה מאד הורים אני יכולה לומר שיש אפשרות שזה יראה אצלכם אחרת! (אני רואה את זה קורה כל יום  )
 • אני מאמינה בייעוץ הורים שעוזר לכם ההורים לפתור בעיות ספציפיות שאתם חווים כרגע מול ילדיכם, ולצד זאת מעשיר אתכם בידע וכלים כדי שתדעו להתמודד עם סיטואציות רבות וחדשות שעוד יווצרו ככל שילדיכם יגדלו ויתפתחו.  
 • במהלך יעוץ הורים תמיד אדאג שמעבר לקשיים שאת חווים כרגע, תתנהלו מול ילדיכם מתוך ראיית ה'תמונה הגדולה', והיא שהתפקיד שלכם כהורים הוא לגדל ילדים שהם מוכנים לחיים: ילדים עצמאיים, אחראים, שיידעו להשתלב בחברה, ויהיו אופטימיים וחיוביים. 
 • ייעוץ הורים נועד לתת לכם אפשרות לנהל את ההורות שלכם אחרת ולהינות ממנה! כן כן, שמעתם נכון! להנות! זה אפשרי, זה עובד וזה מרגש לראות את זה קורה בכל פעם מחדש :)

 אתם מוזמנים ללמוד עוד עלי

 

אז איך מתחילים?

התקשרו אלי 050-7563403 או השאירו את הפרטים שלכם ונצא לדרך המשותפת. שיהיה בהצלחה!

 

קצת עלי

היי לכם, איזה כיף שבאתם, נעים הכיר!

שמי עדי הרפז. ב-12 השנים האחרונות אני מרצה להורים, מדריכה הורים,
כותבת ומתראיינת תחת כל עץ רענן על ילדים, הורים ומשפחה,
ואפילו יועצת לסטארטאפים בתחומי ההורות והחינוך.

הכל כדי להיות ”שגרירה של ילדים“ בעולמם של המבוגרים. למדתי הדרכת הורים במכון אדלר, ואני בעלת תואר שני M.A בייעוץ משפחתי. אבל המורים הכי טובים שלי הם אלפי ההורים וכל הילדים שפגשתי עד היום– ובמיוחד שלושת הילדים הפרטיים שלי.