אימון הורים

אימון הורים עם עדי הרפז

יש הורים ששואלים עצמם את השאלה מה יצור אצל ילדיהם את הזיכרונות הטובים, שהם כידוע הבסיס לבריאות נפשית הדרושה להשתלבות בחברה המודרנית. יש הורים שעוברים אימון הורים על מנת לספק את הזיכרונות הללו, בעוד אחרים מחפשים באימון הורים מקצועי את הפתרון לבעיה התנהגותית של הילדים לכשהיא תופיע. השאלה שכל הורה צריך לשאול את עצמו היא לא האם הוא זקוק לאימון, אלא מתי עליו לעבור אותו, מכיוון שכל הורה ייקח לעצמו מתוך אימון הורים מסקנות חשובות וכלים יעילים. 

על אימון הורים בגישת אדלר

על פי שיטת אדלר, הורים מייצרים עבור הילד את סביבת הגדילה האולטימטיבית בה הוא ירכוש את הכלים שיעצבו את אישיותו ואת חייו כאדם בוגר. לפי גישה זו ההורים יכולים להכין את הילדים טוב יותר לחיים, אך לשם כך עליהם להבין את הצרכים הפסיכולוגיים ואת הצרכים החברתיים שלהם. לשם כך נועד אימון הורים בשיטת אדלר שמקנה להורים את הידע על דרכי החינוך היעילות שיעודדו מצד הילדים שיתוף פעולה, תקשורת פתוחה וכבוד הדדי. כמו כן, אימון הורים בשיטת אדלר יאפשר להורה להבין את הילדים שלו טוב יותר ובמהלכו הוא ילמד דרכים מעשיות לחיזוק התקשורת הבינאישית בינו לבין ילדיו. במהלך תהליך האימון, לומדים ההורים את הדרכים היעילות ביותר לתקשורת עם ילדיהם ליצירת יחסים טובים יותר. לשם כך, במהלך אימון הורים הם נחשפים לסוגיות שונות בחינוך על פי הגישה ההומניסטית של אדלר. האימון נועד על מנת לאפשר להורים הפנמה קלה של עקרונות גישה חינוכית זו וגם על מנת לצאת מהאימון עם כלים יישומיים, במהלכו ההורים רוכשים מודעות חדשה לגבי ההורות, שהנה משימה הדורשת הקצאת זמן ואנרגיה בלתי נדלים. 

איך תדעו כי אימון הורים יועיל לכם? 

יש הורים שיעדיפו לפנות לאימון הורים על מנת להעשיר את חוויית ההורות או כ"טיפול מונע" על מנת שלא להגיע למצבים קיצוניים, אך הרוב הגדול של הורים פונים לאימון הורים כשהם נתקלים בבעיה מסוימת עם הילדים שהם לא מצליחים לפתור בכוחות עצמם. בראייה שלי, אין צורך להגיע למצב שבו היחסים במשפחה אינם נעימים ושהתקשורת עם הילדים השתבשה לחלוטין. כדאי לעבור אימון הורים לפני שמגיעים למצב בו מרגישים חסרי אונים ולפני שצצים קשיים, מסיבה פשוטה: כי היחסים נבנים לאורך זמן ובעודכם הורים צעירים, זה בדיוק הזמן הנכון לזרוע את הזרעים האיכותיים להתפתחות היחסים הטובים עם הילדים. אימון הורים מספק להורים את הביטחון שחסר להם בהתנהלות מול ילדיהם. מכיוון שמדובר על אימון מקצועי ולא על טיפים כלליים כמו אלה המגיעים מהורים אחרים ועלולים רק לבלבל ולהקשות, ניתן להפיק ממנו הרבה מאוד ואודות לגישת אדלר הרואה במשפחה התומכת את הסביבה האידיאלית לגידול הילדים, אפשר באמצעות הדרכת הורים גם לרכוש כלים מאוד חשובים להתנהלות טובה ויחסים טובים במשפחה.

למה אימון הורים דווקא בגישה האדלריאנית? 

לפי גישה זו, האדם אחראי על מה שקורה בחייו ולכן ראיית המציאות היא בחירתו האישית, באמצעותה הוא יכול לשנות ולהשפיע על מהלך החיים שלו ולהפוך אותם לנעימים וחיוביים יותר. אימון הורים המבוסס על הגישה הזו יגרום להורה להבין כי בכוחו לשנות את ההרגלים הרעים ולהפסיק את ההתמודדות הקשה עם מצבים לא נעימים עם הילדים שחוזרים על עצמם שוב ושוב. אני מזמינה אתכם לקחת אחריות על המשפחה שלכם ופנו לאימון ההורים על מנת לרכוש את הכלים להתמודדות עם הקשיים הקשורים בחינוך הילדים. 

למה דווקא אימון הורים איתי 

  • לאורך כל תהליך האימון אני אלווה אתכם: מההיכרות, דרך זיהוי הנושאים עליהם תרצו להתאמן וכד הגדרת המטרות והשגתן המלאה יחד! 
  • אני אתן לכם לא רק פתרונות נקודתיים לבעיות ספציפיות שתעלו אלא גם ובעיקר ידע וכלים פרקטיים כדי שתוכלו להתמודד מול כל קושי או סיטואציה חדשה שתיווצר בעתיד
  • אייעץ לכם בגובה העיניים עם הרבה הומור ובאווירה טובה – כמו שהורות צריכה להיות.

אז איך מתחילים?

התקשרו אלי 050-7563403 או השאירו את הפרטים שלכם דרך האתר ונצא לדרך המשותפת. שיהיה בהצלחה!

 

קצת עלי

היי לכם, איזה כיף שבאתם, נעים הכיר!

שמי עדי הרפז. ב-12 השנים האחרונות אני מרצה להורים, מדריכה הורים,
כותבת ומתראיינת תחת כל עץ רענן על ילדים, הורים ומשפחה,
ואפילו יועצת לסטארטאפים בתחומי ההורות והחינוך.

הכל כדי להיות ”שגרירה של ילדים“ בעולמם של המבוגרים. למדתי הדרכת הורים במכון אדלר, ואני בעלת תואר שני M.A בייעוץ משפחתי. אבל המורים הכי טובים שלי הם אלפי ההורים וכל הילדים שפגשתי עד היום– ובמיוחד שלושת הילדים הפרטיים שלי.