מהם עקרונות האימון האישי

עקרונות אימון אישי 

אימון אישי הוא תהליך מעצים וקצר מועד להגשמת מטרה מוגדרת. אימון אישי בגישה אדלריאינית הוא תהליך שמבוסס על הפסיכולוגיה האינדיווידואלית של אלפרד אדלר, שיטת האימון האדלריאנית מאפשרת למתאמן לגלות את עוצמותיו ואת יכולותיו, לעשות בהן שימוש לצורך הגשמת המטרות שלשמן הגיע אל התהליך האימוני.

" לאדם יש שתי לשונות. יש את לשון הפה ויש את לשון הנעל. ומה שקובע זה לשון הנעל. אל תסתכל על מה בנאדם אומר שהוא יעשה. תסתכל מה האדם עושה. לאן הוא זז. המעשים הם הביטוי של הכוונות" (דרייקורס) 

אימון אישי אדלריאני מתבסס על 4 עקרונות:

1. עקרון השוויון: כולם שווים. לכולנו זכות קיום, לכולנו הזכות לממש את עצמנו. לכולנו הזכות לא להיות נשלטים ע"י האחרים. לכולנו הזכות לבחור ולחיות את החיים שאנחנו רוצים ויכולים לחיות.

2. עקרון של כבוד הדדי: אם אנחנו באמת שווים אז נובע מזה שאנחנו מכבדים אחד את השני. גם כבוד עצמי, אני מכבד עצמי ונותן מעמד שווה לכל מי שנמצא איתי באינטראקציה. מה שמאפשר לי לקבל אותך איך שאתה בייחודיות הסובייקטיבית שלך ושנפעל בשיתוף פעולה ושאני אקבל אותך בייחודיות שלך בד בבד.

3. שיתוף פעולה: יש לנו את היכולת המולדת לחיות בחברה ולשתף פעולה, משום שאנחנו לא אחד נגד השני אלא מתמודדים עם מה שהחיים מזמנים לנו. האימון נותן כלים מעשיים להתמודדות ולהתקדמות בחיים.

4. התחושה החברתית: התחושה שלי שהחיים שלי בנויים גם מזה שאני נותן לאנשים אחרים. תחושה חברתית זה שחלק מהמשמעות שלי מגיעה גם מפעילות עבור אחרים. אם אני תלוי באחרים זה גם אומר שאחרים תלויים בי. האימון שם דגש על כך ועל איך אני מתקדם ומשיג את מטרותי בחיים שבהם יש אינטראקציה חברתית מתמדת.

למה הדברים האלו חשובים ואיך זה מתחבר לאימון? 

מי שחי על פי העקרונות האלו, יש לו אנרגיות גבוהות בחיים ולכן יש לו סיכוי גבוה יותר להשגת מטרות ולהצלחה במקומות שחשובים לו.  בנאדם שחי בשיתוף פעולה עם שוויון הדדי ותחושה חברתית הוא אדם שחי עם אנרגיות גבוהות וזה יוביל לתוצאות ולהגשמה ולתחושה של עוצמה, יכולת ומוטיבציה, וכשיש לי תחושה של עוצמה אני מוכן לצאת לפעילות שוב ושוב. ואז אני גם מגדיל את הסיכוי שלי להצליח!!!!  

אימון הוא אמנות ההגשמה. ותהליך האימון נועד כדי לזהות את המקום בו האדם נמצא (המצוי) לסמן את המקום שאליו האדם רוצה להגיע (החזון …הרצוי) ולקבוע יעדים ומטרות בדרך להשגת הרצוי בחיים של המתאמן.

מטרת תהליך האימון האישי הוא להתוות למתאמן דרך, שביל שבו אדם הולך לכיוון השגת המטרה שלו יחד עם המאמן. תהליך ממוקד להשגת תוצאות מיטביות.

 

קצת עלי

היי לכם, איזה כיף שבאתם, נעים הכיר!

שמי עדי הרפז. ב-12 השנים האחרונות אני מרצה להורים, מדריכה הורים,
כותבת ומתראיינת תחת כל עץ רענן על ילדים, הורים ומשפחה,
ואפילו יועצת לסטארטאפים בתחומי ההורות והחינוך.

הכל כדי להיות ”שגרירה של ילדים“ בעולמם של המבוגרים. למדתי הדרכת הורים במכון אדלר, ואני בעלת תואר שני M.A בייעוץ משפחתי. אבל המורים הכי טובים שלי הם אלפי ההורים וכל הילדים שפגשתי עד היום– ובמיוחד שלושת הילדים הפרטיים שלי.